پسته‌های ارگانیک

پسته، عضوی از خانواده‌ی تیره‌ی پسته‌ها (کاشو) درختچه‌ای است که خاستگاه آن آسیای مرکزی و خاورمیانه است. این درخت، دانه‌هایی تولید می‌کند که مصرف غذایی گسترده‌ای دارد. انواع پسته را می‌توان از توزیع جغرافیایی و دانه‌های آن‌ها تشخیص داد که دانه‌هایی بسیار کوچک‌تر و پوسته‌ای نرم دارند. پژوهش‌های باستان‌شناسی نشان می‌دهند که پسته از 6750 سال پیش از میلاد، غذایی رایج بوده است. پلینی، مورخ مشهور می‌گوید که درخت پسته، مختص سوریه بوده و از آن‌جا به ایتالیا راه پیدا کرده است. دستنوشته‌ای مربوط به اوایل قرن شانزدهم می‌گوید که پسته در اروپا هم شناخته‌شده بوده.
پسته درجه 1
Image

زعفران ایرانی ناب درجه یـک

زعفران، گیاهی کوچک و چندساله به ارتفاع ۱۰ تا ۳۰ سانتی‌متر است. از وسط پیاز یا قاعده‌یِ ساقه، تعدادی برگ باریک و دراز خارج می‌شوند. از وسط برگ‌ها، ساقه‌ای گلدار بیرون‌می‌آید که به یک تا سه گل منتهی می‌شود. گل‌ها دارای ۶ گلبرگ بنفش‌رنگ هستند که ممکن است در بعضی گونه‌ها به رنگ گلی یا ارغوانی باشند. گل‌ها دارای ۳ پرچم و یک مادگی منتهی به کلالهٔ سه‌شاخه به رنگ قرمز متمایل به نارنجی هستند. قسمت مورد استفاده این گیاه انتهای خامه و کلاله سه‌شاخه است که به زعفران مشهور و معطر و کمی تلخ است.

بورس

بورس، نهاد سازمان‌یافته‌ای است که از جمله ارکان عمده و اساسی در بازار سرمایه محسوب می‌شود. آشنایی با ما

شرکت زرین زعفران مشرق زمین با هدف حمایت از تولیدکنندگان‌ زعفران ایرانی و ارتقاء هر چه بیشتر کیفیت زعفران ایران برای رضایتمندی مشتریان شکل گرفته است که کشاورزان و دست‌اندرکاران فرآوری زعفران ، هسته‌ی اصلی سهامداران را تشکیل می‌دهند.
معرفی زعفران تربت حیدریه در سطح کشور و جهان از طریق بورس یکی از اقدامات حائز اهمیت و ضروری بوده است که برای اولین بار در کشور توسط شرکت زرین زعفران مشرق زمین و با درج چند نماد برای زعفران صورت گرفت. ورود زعفران به بورس باعث بهبود کیفیت زعفران تولیدی ،شفافیت قیمت و معرفی آن به دنیا به نام ایران می‌گردد. بورس آتی زعفران برای اولین بار در جهان در تربت حیدریه و در شرکت زرین زعفران مشرق زمین افتتاح گردید که حجم مبادلات و معاملات آن در روز، خیره‌کننده است. بورس، شرایطی را ایجاب می‌نماید که زعفران‌کاران در چهارچوب آن در تمام مراحل تولید زعفران اعم از کاشت، داشت، برداشت، پاک‌کردن و خشک‌کردن آن، استانداردها را رعایت کرده، موجب اعتماد جهانیان به برند زعفران ایرانی می‌شوند.
کشاورزی ارگانیک یک روش کاشت جایگزین است که در واکنش به شیوه‌های کشاورزی به‌سرعت‌ در‌ حال‌ تغییر در اوایل سده‌ی بیستم ظهور کرد. روشهای کشاورزی ارگانیک عمدتأ براساس استانداردهایی بین‌المللی تدوین می‌شوند که از سوی فدراسیون بین‌المللی جنبش کشاورزی ارگانیک تنظیم می‌گردند. این فدراسیون  خود سازمانی حمایتی است برای سازمان‌های کشاورزی ارگانیک که در سال 1972 راه‌اندازی شده است.

آخرین اخبار

همکاران ما

گالری تصاویر

  • Image 1
زرین زعفران مشرق زمین

ایمیل:

info@orientsoffron.com

تلفن:

52245888-051
52245944-051

آدرس:

تربت حیدریه- خیابان شهید سلیمانی- شهید سلیمانی 6- ساختمان امید- پلاک 7  
کد پستی:
 9513654684
شـرکت زرین زعفــران مشرق زمیـــن در تاریــــخ 2 مـــرداد 1395 به مدت نامـــحدود و با موضوع فعالیـــت گـــسترده در حوزه تولــــید، بسته بندی، صادرات و واردات کلیه کالاها و محصولات کشاورزی، دامی و گیاهان دارویی رســـما ثبت شده و شـــروع به کار نموده است.
Image
© 2021 Zarin saffron company. All Rights Reserved. Powered by EXIR